Stop depresji – razem możemy więcej

Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Andrychowie po raz kolejny organizuje projekt edukacyjny, który skierowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych w ramach obchodu Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją.

Projekt edukacyjny zwrócony jest do wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Andrychów w okresie luty/marzec 2022 roku.

Głównym celem projektu jest upowszechnianie wiedzy na temat choroby, jej możliwych przyczyn powstawania, jak wspierać osobę w chorobie oraz informacje gdzie szukać pomocy. Pragniemy również uwrażliwić wszystkie zdrowe osoby na problemy osób, które chorują na depresję.

Warto podkreślić, że projekt został przygotowany na bieżące problemy, które wynikają m.in. z konieczności pozostawania w domu czy z ograniczenia kontaktów ludzkich. Pragniemy przypomnieć, że w naszym szpitalu można uzyskać specjalistyczną pomoc psychiatryczną